a casa / Productes / Cable de connexió de fibra / Cables de connexió de fibra

carregant

Comparteix a:
botó per compartir a facebook
botó per compartir twitter
botó per compartir línia
botó per compartir wechat
botó per compartir linkedin
botó per compartir pinterest
botó per compartir whatsapp
compartiu aquest botó per compartir

Cables de connexió de fibra

● Més de 15 anys d'experiència en la fabricació
● Cable de connexió de fibra competitiu d'alta qualitat i preu, disponible per a un disseny personalitzat
Disponibilitat:
Descripció del producte

TANGPIN, un dels principals fabricants de cables de ruta de fibra òptica a la Xina, s'ha especialitzat en R + D, fabricació, comercialització i venda de cables de connexió òptica durant més de 15 anys.Fem cordons òptics personalitzats a l'engròs a preus directes de fàbrica, centrats en la qualitat i la innovació, impulsant constantment nous productes segons els mercats.


La nostra empresa és un exportador experimentat en cable de salt de fibra.Fins ara, hem atès a més de 1000 clients de més de 100 països i regions de la indústria de les telecomunicacions.Els nostres principals clients són operadors de telecomunicacions, ISP (proveïdors de serveis d'Internet) i empreses d'enginyeria de telecomunicacions a Europa, Àsia, Àfrica i Amèrica del Nord.



Tipus de cable de connexió de fibra TANGPIN

El cable de connexió de fibra òptica, també es pot anomenar com a cable de connexió de fibra òptica, cables de connexió òptica o pont de fibra, que es compon de cables de fibra òptica acabats amb connectors de fibra als dos extrems.S'utilitza principalment a panells de connexió de fibra òptica, armaris de connexió creuada òptica o productes de distribució .El cable de connexió es pot connectar a CATV, convertidor de mitjans, commutador òptic i altres dispositius de telecomunicacions de manera fàcil, ràpida, flexible i còmoda.


Segons els tipus de fibra, els connectors acabats i les estructures de cable de fibra òptica, els cables de connexió de fibra es poden dividir en diferents tipus.


Classificats per diferents tipus de fibra, hi ha 2 tipus de cables de connexió:

✔ Cables de connexió de fibra òptica monomode (SM).

✔ Cables de connexió de fibra òptica multimode (MM).


✔ Cables de connexió de fibra monomode (SMF).


La fibra monomode (SMF), també coneguda com a fibra monomode, és una fibra òptica dissenyada per portar només un sol mode de llum.Els ponts de fibra òptica de mode únic permeten que només passi un mode de llum i el diàmetre és molt prim.Per tant, pot transmetre senyals a velocitats més altes amb una atenuació menor, més adequada per a la transmissió a llarga distància.


Una fibra òptica monomode típica té un diàmetre del nucli entre 8 i 10,5 µm i un diàmetre de revestiment de 125 µm.S'utilitza habitualment 9/125 µm.El cable de connexió de fibra monomode es compon d'un cable de fibra òptica acabat amb connectors de fibra òptica monomode als dos extrems.La jaqueta del cordó de connexió SM és groga per defecte.


Segons diferents estàndards, hi ha 2 tipus de SMF, OS1 i OS2.


Cable de connexió SM OS1 Simplex SC/APC

Cable de connexió SM OS1 Simplex SC/APC


Jaqueta groga


El cable de connexió OS1 s'utilitza per a aplicacions interiors i la seva distància de transmissió és de fins a 2 km.La construcció del cable està tancada.Les fibres de mode únic OS1 compleixen les especificacions de ITU-T G.652.A/B/C/D.

Cable de connexió LC/UPC dúplex SM OS2

Cable de connexió LC/UPC dúplex SM OS2


Jaqueta groga


El cable de connexió OS2 s'utilitza per a aplicacions a l'aire lliure i la seva distància de transmissió és de fins a 10 km.La construcció del cable és de tub solt.Les fibres de mode únic OS2 només compleixen els estàndards ITU-T G.652C o ITU-T G.652D.


✔ Cables de connexió de fibra multimode (MMF).


La fibra multimode està disponible en dues mides, ja sigui 50/125 µm o 62,5/125 µm i un diàmetre de revestiment de 125 µm.El cable de connexió de fibra multimode es compon d'un cable de fibra òptica acabat amb connectors de fibra òptica multimode als dos extrems.Pot transmetre múltiples modes de llum.S'utilitza principalment per a transmissions de curta distància com ara edificis o campus.


Actualment, hi ha 5 tipus de cable de connexió de fibra multimode: cable de connexió OM1, cable de connexió OM2, cable de connexió OM3, cable de connexió OM4 i cable de connexió OM5.Les lletres 'OM' signifiquen multimode òptic.


Cable de connexió OM1 Simplex LC/UPC-LC/UPC

Cable de connexió OM1 Simplex LC/UPC-LC/UPC

Els cables de pegat de fibra OM1 amb una mida del nucli de 62,5 micròmetres (µm), són jaqueta taronja per defecte.Els cables de connexió OM1 poden suportar Ethernet 10G a una distància de transmissió de fins a 33 metres.S'utilitza universalment per a aplicacions Ethernet de 100 megabits.

OM2

OM2 Duplex
SC/UPC-SC/UPC
Patch cable

Els cables de connexió òptics OM2 també vénen amb una jaqueta taronja i la seva mida del nucli és de 50 µm en lloc de 62,5 µm.Admet fins a 10G Ethernet a una distància de fins a 82 metres.No obstant això, s'utilitza sovint per a aplicacions d'1 Gigabit Ethernet.


OM3

OM3 Duplex
SC/UPC-ST/UPC
Patch cable

El cordó de connexió OM3 té un color de jaqueta predeterminat aqua, amb la mateixa mida del nucli que l'OM2, 50 µm.Aquest tipus de cable de connexió admet 10 Gigabit Ethernet a una distància de fins a 300 metres.S'utilitza habitualment en Ethernet 10G, mentre que és capaç de suportar 40 Gigabit i 100 Gigabit Ethernet fins a 100 metres.

OM4

OM4 Simplex
SC/UPC-SC/UPC
Cable de connexió

El cable de connexió OM4 comparteix la mateixa mida del nucli de 50 µm i color Aqua amb el cable OM3, però és una millora addicional basada en aquest últim.Permet distàncies d'enllaç de 10 G/s de fins a 550 m en comparació amb 300 m amb OM3.I és capaç d'executar 40/100 GB fins a 150 metres utilitzant un connector MPO.

OM5

OM5
de 12 nuclis
MPO/APC-MPO/APC
Cable de connexió

La fibra OM5 és el tipus més nou de fibra multimode i és retrocompatible amb OM4.Té la mateixa mida del nucli que OM2/3/4.El color de la jaqueta de fibra OM5 és verd llima.El cable de connexió de fibra OM5 pot suportar almenys quatre canals WDM a una velocitat mínima de 28 Gbps per canal a través de la finestra de 850-953 nm.


Classificat per connectors de fibra


El cable de connexió de fibra òptica s'acaba amb un connector de fibra òptica als dos extrems.Els connectors del cable de connexió de fibra estan disponibles en ST, SC, FC, LC, MTP/MPO i E2000, etc.


El cable de connexió de fibra òptica s'acaba amb un connector de fibra òptica als dos extrems


S'utilitza un connector diferent per connectar-se a diferents dispositius.Si els ports dels dos extrems són iguals, els extrems es poden col·locar amb els mateixos connectors, com ara SC-SC, LC-LC, ST-ST, MPO-MPO, FC-FC.Si no, trieu els diferents connectors, com SC-LC, LC-FC, MPO-LC, ST-FC, FC-SC, etc. Els tipus de connectors de fibra òptica més utilitzats són SC, LC, ST, FC i MPO/ MTP.


Segons la diferència en el tipus de poliment de connectors, tots els connectors són de 3 versions, PC, UPC i APC.


El tipus UPC gairebé ha substituït el tipus PC.La pèrdua d'inserció proporcionada per APC és més petita que la UPC, i els tipus APC són més adequats per a aplicacions d'ample de banda elevat i enllaços de llarga distància, com ara la multiplexació de divisió de longitud d'ona (WDM), la xarxa òptica passiva (PON) i FTTx.


PC/UPC/APC


Hi ha quatre tipus de cables de connexió que s'utilitzen habitualment:

✔ Cable de connexió de fibra òptica SC (PC, UPC, APC).

✔ Cable de connexió de fibra òptica LC (PC, UPC, APC).

✔ Cable de connexió de fibra òptica FC (PC, UPC, APC).

✔ Cable de connexió de fibra òptica ST (PC, UPC, APC).


Cable de connexió de fibra òptica SC


Aquí SC fa referència al connector de subscriptor o al connector quadrat o al connector estàndard.És extremadament comú a la xarxa de fibra òptica de telecomunicacions.Hi ha 3 versions del connector SC: SC/PC, SC/UPC, SC/APC.


SC/APC-SC/APC OS2

SC/APC-SC/APC OS2


Cordó de connexió SMF

SC/UPC-SC/UPC

SC/UPC-SC/UPC


Cordó de connexió OM2 MMF

SC/UPC-LC/UPC

SC/UPC-LC/UPC


Cordó de connexió OM3 MMF


SC/UPC-FC/UPC OS2

SC/UPC-FC/UPC OS2


Cordó de connexió SMF


(Ps. Els extrems dels cables de connexió SC/APC, SC/UPC es poden col·locar amb el mateix connector SC/APC, SC/UPC o diferents connectors com LC/APC, LC/UPC, ST/APC, ST/UPC, FC /APC i FC/UPC, com ara SC/APC-LC/UPC, SC/UPC-LC/APC, SC/APC-FC/APC, SC/UPC-ST/UPC, etc.)


Cable de connexió de fibra òptica LC


LC significa Lucent Connector i va ser desenvolupat per Lucent Technologies a la dècada de 1990.El connector LC és un connector de fibra òptica de format petit i va ser desenvolupat per substituir el connector SC a causa de la seva mida més petita.Hi ha 3 versions del connector LC: LC/PC, LC/UPC, LC/APC.


LC/APC-LC/APC OS2

LC/APC-LC/APC OS2


Cordó de connexió SMF

LC/UPC-SC/UPC

LC/UPC-SC/UPC


Cordó de connexió OM4 MMF

LC/UPC-LC/UPC

LC/UPC-LC/UPC


Cordó de connexió OM2 MMF


LC/UPC-ST/UPC OS2

LC/UPC-ST/UPC OS2


Cordó de connexió SMF


(Ps. Els extrems dels cables de connexió LC/APC, LC/UPC es poden col·locar amb el mateix connector LC/APC, LC/UPC o diferents connectors com SC/APC,SC/UPC, ST/APC, ST/UPC, FC /APC i FC/UPC, com ara LC/APC-SC/UPC, LC/UPC-SC/APC, LC/APC-FC/APC, LC/UPC-ST/UPC, etc.)


Cable de connexió de fibra òptica FC


FC significa connector fix i té una virola de 2,5 mm de diàmetre i una pèrdua d'inserció típica de 0,25 dB.S'utilitzen universalment en dades, telecomunicacions, equips de mesura.Però ara s'estan substituint gradualment per connectors SC i LC.Hi ha 3 versions del connector LC: FC/PC, FC/UPC, FC/APC.


FC/UPC-FC/UPC OM5

FC/UPC-FC/UPC OM5


Cordó de connexió MMF

FC/APC-FC/APC

FC/APC-FC/APC


Cordó de connexió OM3 MMF

FC/UPC-ST/UPC

FC/UPC-ST/UPC


Cordó de connexió OM2 MMF


FC/UPC-LC/UPC OS2

FC/UPC-LC/UPC OS2


Cordó de connexió SMF


(Ps. Els extrems dels cables de connexió FC/APC, FC/UPC es poden col·locar amb el mateix connector FC/APC, FC/UPC o diferents connectors com SC/APC,SC/UPC, ST/APC, ST/UPC, LC /APC i LC/UPC, com ara FC/APC-SC/UPC, FC/UPC-SC/APC, FC/APC-LC/APC, FC/UPC-ST/UPC, etc.)


Cable de connexió de fibra òptica ST


ST significa Straight-Tip i inclou un mecanisme de bloqueig de gir de baioneta.El connector ST té una virola de 2,5 mm de diàmetre com en el connector SC.El cordó de connexió ST s'utilitza molt habitualment en xarxes de fibra òptica.Hi ha 3 versions del connector LC: ST/PC, ST/UPC, ST/APC.


ST/UPC-LC/UPC OM4

ST/UPC-LC/UPC OM4


Cordó de connexió MMF

ST/UPC-ST/UPC

ST/UPC-ST/UPC


Cordó de connexió OS2 SMF

ST/UPC-SC/UPC

ST/UPC-SC/UPC


Cordó de connexió OM3 MMF


ST/UPC-LC/UPC OM2

ST/UPC-LC/UPC OM2


Cordó de connexió MMF


(Ps. Els extrems dels cables de connexió ST/APC, ST/UPC es poden col·locar amb el mateix connector ST/APC, ST/UPC o diferents connectors com SC/APC,SC/UPC, FC/APC, FC/UPC, LC /APC i LC/UPC, com ara ST/APC-SC/UPC, ST/UPC-LC/APC, ST/APC-FC/APC, ST/APC-FC/APC, etc.)


A part dels 4 tipus de connectors esmentats anteriorment, hi ha un altre tipus de cable de connexió que s'utilitza cada cop més avui dia, que és el cable de connexió MPO/MTP.


Cable de connexió de fibra òptica MPO/MTP


MTP són les sigles de connector 'Multifiber Termination Push-on', que és la primera generació de connectors de fibra òptica multinucli de clip-on.Cada MTP conté 12 fibres o 6 canals dúplex en un connector.El cable de fibra òptica MPO/MTP consta d'un connector MPO/MTP i fibra òptica.


Hi ha 3 tipus de cable de connexió MPO/MTP, cable de connexió troncal MPO/MTP i cable de connexió MPO/MTP, que són ideals per a xarxes de cablejat d'alta densitat i ofereixen una millor capacitat i flexibilitat de xarxa.


OS2 8F MPO-MPO

OS2 8F MPO-MPO

Cable de connexió


Els cables de connexió MPO/MTP s'utilitzen àmpliament als centres de dades per connectar transceptors òptics MPO/MTP d'alta velocitat, inclosos els transceptors òptics 40G/100G/120G/200G/400G.

OM4 12F MPO- 6xDuplex LC Breakout Patch Cable

Cable OM4 12F MPO-6xDuplex LC Breakout Patch


Els cables de ruptura MPO/MTP s'utilitzen principalment per connectar un transceptor òptic d'alta velocitat, el connector de fibra d'un sol nucli a l'extrem de ruptura utilitza bàsicament connectors LC.

OM3 144F MPO-MPO

OM3 144F MPO-MPO

Cable de connexió troncal


Els cables troncals MPO s'utilitzen àmpliament en centres de dades amb connexions de fibra d'alta densitat per centralitzar el cablejat.El cable troncal sol instal·lar-se al panell adaptador MPO/MTP, que pot integrar fins a 12 cables MPO/MTP de 12 o 24 nuclis, admet un màxim de 144 o 288 fibres.


(Personalitzem els cables de connexió MPO/MTP multimode OM3 i OM4, així com cables monomode de 8, 12 o 24 nuclis per satisfer les necessitats especials dels clients.)


Classificats per diferents estructures de cable, hi ha 6 tipus de cables de connexió:


Cordó de fibra simplex

Cordó de fibra simplex


cable de connexió de fibra simple, un cable de connexió òptic amb una fibra i una sola jaqueta exterior.Aquest cable de connexió transmet senyals en una sola direcció, que s'utilitza àmpliament en una xarxa de dades d'una manera.

Patchcord de fibra dúplex

Patchcord de fibra dúplex


Cable de connexió de fibra dúplex, també anomenat cordó de connexió òptic doble, que consta de dues fibres amb dos connectors als dos extrems.Aquest cable de connexió s'utilitza normalment per a la comunicació dúplex, la transmissió bidireccional.

Patchcord de fibra blindada

Patchcord de fibra blindada


El cable de connexió de fibra blindada utilitza una carcassa robusta amb armadura d'alumini i kevlar a l'interior de la jaqueta, i és 10 vegades més fort que el cable de connexió de fibra normal.Això ajudarà a fer que el cable de connexió de fibra blindada sigui resistent a l'alta tensió i pressió.Aquest tipus de cable de connexió és especialment ideal per a aplicacions interiors/exteriors de càrrega lleugera a mitjana.


Cable de connexió de fibra trencada

Cable de connexió de fibra trencada


El cable de ruptura, també conegut com a cable de sortida, consisteix en dos o més cables simples agrupats al voltant d'un membre de força central.Cada fibra té la seva pròpia jaqueta i totes les fibres estan empaquetades juntes dins de la mateixa jaqueta exterior. No hi ha limitacions en l'elecció del tipus de fibra, tipus de connector.

Cable de connexió de fibra de distribució

Cable de connexió de fibra de distribució


A diferència del cable de ruptura, el cable de distribució és de mida més petita i més lleuger de pes.El cable de distribució sol constar d'un tub de 0,9 mm d'amortiment ajustat, a l'interior on el cable només s'agrupa en una sola jaqueta exterior per protegir-se, la qual cosa va fer que el cable de distribució es manipulés i es despulliés fàcilment per a la terminació de camp.Sense límits en els connectors i el tipus de fibra.

Cable de connexió de fibra de cinta

Cable de connexió de fibra de cinta


Els cables de connexió de fibra òptica de cinta semblen una cinta i consten de 8, 12 o 24 fibres disposades una al costat de l'altra.Té una alta densitat de fibra, que pot estalviar molt d'espai quan l'espai és limitat, que s'utilitzen àmpliament en xarxes FTTH interiors i aplicacions punt a punt interiors/exteriors, i també es pot utilitzar en caixes de distribució de fibra òptica MTP per aplicacions d'interconnexió i encreuament;


Per què triar el cable de pegat de fibra TANGPIN

Preu competitiu

En comparació amb la compra a un comerciant o un distribuïdor, comprar directament a nosaltres pot estalviar almenys un 30% del cost i eliminar molts enllaços intermedis.


El temps de resposta ràpid i el MOQ flexible també ajuden els nostres clients a fer plans de compra més raonables.


15 anys d'experiència en la fabricació

2600 metres quadrats de fàbrica de fabricació moderna, amb 20 línies de producció sense pols, un potent equip tècnic i d'R + D de 20 tècnics, un fort equip de control de qualitat de 8 enginyers, 150 personal ben format.La capacitat de producció mensual actual de cable de connexió de fibra és de 200.000 unitats.


Hem introduït i adoptat la màquina d'alineació automàtica més avançada, equips de curat de fibra, instruments de prova, màquina de tall i muntatge, equips de polit, màquina d'injecció de cola de virola i provador de pèrdua d'inserció/retorn, etc.


Qualitat garantida

Tots els cables de connexió de fibra es posen a prova abans de l'enviament i també tenen una garantia de 5 anys.

La nostra fàbrica ha estat certificada amb el sistema de gestió de qualitat i medi ambient ISO9001 i utilitza un sistema de gestió ERP avançat.Tots els nostres cables de connexió de fibra compleixen RoHS.

Equips de prova d'avantguarda per garantir que el nostre cable de connexió de fibra funcioni de manera més segura i la transmissió de dades sigui més fiable i estable a l'aplicació de xarxa.


Equips de prova de cables de connexió de fibra

Inspecció de cara final Prova de pèrdua d'inserció Prova de pèrdua de retorn


Serveis 24 hores

Consulta professional prèvia a la venda en línia les 24 hores, serveis postvenda i comentaris ràpids.


Dissenys de personalització

Servei de dissenys de personalització per integrar les teves pròpies especificacions.


Casos d'èxit

TANGPIN ha treballat amb més de 500 clients i més del 60% dels nostres clients són operadors de telecomunicacions i proveïdors de serveis d'Internet.


Al nostre mercat nacional, hem contractat amb alguns projectes FTTH de China Mobile i China Telecom, i hem guanyat algunes licitacions, projecte de l'estació de metro de Zhengzhou, projectes de xarxa de difusió de televisió i ràdio de Hunan i projecte de ciutat universitària, etc.


Els nostres clients a l'estranger són principalment del sud-est asiàtic, Europa i Àfrica, com ara Telkom, T-Mobile, AsiaCell, AWCC, PMCL, FiberNet, etc.


Part dels nostres socis

Projectes de cables de connexió de fibra

Guia completa de compra de cables de connexió de fibra




Què és el cable de connexió de fibra?


El cable de connexió de fibra també es pot denominar cable de connexió / cable de fibra o pont de fibra òptica.És un tros de cable de fibra òptica amb connectors als dos extrems.Normalment, es connecta a transceptors òptics en encaminadors, commutadors o altres equips de telecomunicacions com ara terminals de xarxa òptica (ONT) o terminals de línia òptica (OLT).

Cables de connexió de fibra



Tipus de cable de connexió de fibra


Els cables de connexió de fibra es poden classificar per diferents característiques, com ara el mode de cable de fibra, els tipus de comunicació, la jaqueta, el connector, el tipus de poliment del connector, també altres tipus especials de cables de connexió.

● Mode de cable de fibra: monomode i multimode

Els ponts de fibra òptica de mode únic permeten que només passi un mode de llum i el diàmetre és molt prim.Per tant, pot transmetre senyals a velocitats més altes amb una atenuació menor, més adequada per a la transmissió a llarga distància.Els ponts de fibra òptica de mode únic: OS1, OS2 són grocs.


monomode vs multimode

Figura 1: monomode vs multimode


Els ponts de fibra multimode tenen un nucli més gran, normalment de 50 o 62,5 micres.Pot transmetre múltiples modes de llum.S'utilitza principalment per a transmissions de curta distància com ara edificis o campus.


● Mode de transmissió: Simplex o Duplex

Els ponts de pegat de fibra òptica simplex consisteixen en un sol fil de fibra òptica amb un connector simplex als dos extrems.Es pot connectar amb un parell de mòduls transceptor BiDi amb un port.


Els ponts de pegat de fibra òptica dúplex consisteixen en dos fils de vidre o plàstic i un connector dúplex.Normalment es connecta amb transceptors normals o transceptors BiDi de fibra dual.


Cables de connexió de fibra simplex o dúplex

Figura 2: cable de connexió de fibra simplex vs dúplex


● Tipus de jaqueta: PVC o LSZH

Els ponts de pegat de fibra òptica simplex consisteixen en un sol fil de fibra òptica amb un connector simplex als dos extrems.Es pot connectar amb un parell de ponts òptics BiDi transFiber coberts amb beines de PVC flexibles a temperatures d'instal·lació normals.Sovint s'apliquen a l'interior, com si funcionen horitzontalment des d'un sistema de cablejat.


Els ponts de fibra òptica coberts amb beines sense halògens (LSZH) de baix fum són més durs i menys flexibles.Tanmateix, contenen compostos ignífugs i no alliberaran fums tòxics quan es cremen.Sovint s'aplica en zones no ventilades exposades al públic, com ara túnels i metro, a l'interior, que també és difícil de sortir ràpidament. Mòduls receptors amb un port.


Els ponts de pegat de fibra òptica dúplex consisteixen en dos fils de vidre o plàstic i un connector dúplex.Normalment es connecta amb transceptors normals o transceptors BiDi de fibra dual.


● Tipus de connector: LC/SC/FC/ST/LSH/MU/MTRJ o Altres

Hi ha diferents tipus de connectors, els més comuns són LC, SC, FC, ST, LSH, MU, MTRJ.


El mateix tipus de connectors i el mateix tipus de connectors híbrids estan disponibles.El mateix tipus de connector fa referència als mateixos connectors a cada extrem;mentre que els tipus de connectors híbrids tenen diferents tipus de connectors a cada extrem.


Figura 3: Diferents tipus de connectors


● Connector tipus polit


Per tal de minimitzar la reflexió posterior, els connectors estan dissenyats i polits en diferents formes.Segons els diferents tipus de poliment, hi ha tipus PC, UPC i APC.En aplicacions recents, el tipus UPC gairebé ha substituït el tipus PC.La pèrdua d'inserció proporcionada per APC és més petita que la UPC, i els tipus APC són més adequats per a aplicacions d'ample de banda elevat i enllaços de llarga distància, com ara la multiplexació de divisió de longitud d'ona (WDM), la xarxa òptica passiva (PON) i FTTx.


Tipus de polit: PC, UPC o APC

Figura 4: tipus de poliment PC, UPC i APC


● Tipus especials de cables de connexió de fibra

Per mantenir-se al dia amb les creixents demandes d'ample de banda, els cables de connexió de fibra òptica també estan en constant evolució.Especialment, es van crear tipus de cables de connexió de fibra òptica per satisfer les necessitats de diferents aplicacions.



Cordons de connexió de fibra insensibles a la flexió

Són altament resistents a les pèrdues i danys relacionats amb la flexió.Amb un radi de flexió més petit, pot evitar pèrdues de flexió addicionals mitjançant un disseny innovador del cable central i una sensibilitat de flexió macro baixa millorada.I estan dissenyats per ser aplicats en FTTH i centres de dades.

Doble el cable de fibra insensible

Figura 5: aplicació de cordó de connexió de fibra insensible a la flexió


Cable de connexió de fibra blindada

En comparació amb els tipus normals de cables de connexió de fibra, els cables de connexió de fibra blindats tenen tubs blindats d'acer inoxidable entre la funda i la fibra.Per tant, els cables de connexió de fibra blindada són capaços de resistir els rosegadors i els passos de la gent.Tot i que són robusts, són flexibles com els cordons de connexió de fibra estàndard i es poden doblegar amb facilitat.


Cable de connexió de fibra blindada

Figura 6: cable de fibra comú vs cable de fibra blindada



Cordó de connexió de fibra òptica Uniboot

Els cables de connexió de fibra òptica Uniboot tenen un connector LC de disseny especial, que combina dos cables de fibra en un, proporcionant així més avantatges en un sistema de cablejat d'alta densitat.En comparació amb els cables de connexió de fibra LC estàndard, pot reduir el nombre de cables fins a un 50% i estalviar més espais a les aplicacions.

Cordó de connexió de fibra Uniboot

Figura 7: cable LC estàndard vs cable LC uniboot





Característiques del cable de connexió de fibra


Ferrules de zirconi d'alta qualitat

Baixa pèrdua d'inserció, alta pèrdua de retorn

Bona repetibilitat i intercanviabilitat

Els conjunts estan polits a màquina proporcionant una qualitat excel·lent

Provat de fàbrica i inclou un protocol de prova




Estàndards de cable de connexió de fibra


YD/T1272.1-2003

IEC 61754

IEC 60793-2-10

IEC 61300-3-35

TIA 604 (FOCIS)

TIA/EIA 492AAAE




Estructura del cable de connexió de fibra òptica


Fibra

Els components principals d'un cable de fibra són el nucli, el revestiment, el Kevlar i la jaqueta.


Connector

El connector és la peça que es connecta a l'equip.Normalment inclou algun tipus de mecanisme de bloqueig, com ara una pestanya.


Fibra + connector

Els cables de connexió de fibra són la combinació de cables de fibra òptica amb connectors a cada extrem.





Principi de funcionament del cable de pegat de fibra


La llum entra i passa a través del nucli de fibra des d'un extrem del pont de fibra, i després es reflecteix des del revestiment amb un baix índex de refracció.Quan la llum arriba a l'altre extrem, s'escamparà en un angle d'uns 60° i s'emetrà a l'objectiu.


Principi de funcionament del cable de pegat de fibra

Aquest diagrama de cable de fibra òptica mostra el principi bàsic de la tecnologia i com funciona.




Àrees d'aplicació dels cables de connexió de fibra


Aplicar a la connexió creuada a l'edifici amb una distància curta, o la interconnexió entre els dispositius esquena amb esquena com ara:

Aplicacions FTTX

Aplicacions MAN, WAN, LAN

Xarxa òptica de dades

xarxes d'ordinadors

xarxes de telecomunicacions

xarxes de televisió per cable

emissió

espectroscòpia

Il·luminació

Transmissió d'energia LED

Instruments mèdics

Optogenètica

Militar i Aeroespacial




Diferències entre el cable de pegat de fibra i el cable de coure

Ample de banda: el cable de connexió de fibra proporciona fins a 10 Gbps i més enllà d'ample de banda, mentre que el cable de coure té un ample de banda relativament menor de 60 Tbps i més.

Distància i velocitat: els cables de connexió de fibra poden transportar senyals òptics a distàncies molt més llargues que els cables de coure.En comparació amb els cables de coure, els cables de connexió de fibra gaudeixen d'un avantatge significatiu de velocitat.

Fiabilitat i seguretat: el cable de fibra òptica està molt menys subjecte a les influències negatives de factors ambientals com l'aigua, el vent, la temperatura, etc. I no irradia senyals i no es pot tocar, mentre que els cables de coure són vulnerables a ser tocats i provoca fallada del sistema.




Classificació i explicació del cable de xarxa

Un cable de xarxa, un mitjà que transmet informació des d'un dispositiu de xarxa (com un ordinador) a un altre dispositiu de xarxa, és el component bàsic d'una connectivitat de xarxa.A les nostres xarxes d'àrea local d'ús habitual, s'utilitzen molts tipus de cables de xarxa.En circumstàncies normals, una xarxa d'àrea local típica generalment no utilitza diversos tipus de cables de xarxa per connectar dispositius de xarxa.En xarxes grans o xarxes d'àrea àmplia, s'utilitzen diferents tipus de cables de xarxa per connectar diferents tipus de xarxes.Entre els molts tipus de cables de xarxa, el cable de xarxa específic que s'ha d'utilitzar s'ha de seleccionar segons la topologia de la xarxa, els estàndards d'estructura de la xarxa i la velocitat de transmissió.





Dades tècniques

Descàrrega de dades tècniques

Característiques físiques

Descripció

Tipus de connectors Extrem A

LC/SC/ST/FC/LSH/MU/MTRJ

Tipus de connectors Extrem B

LC/SC/ST/FC/LSH/MU/MTRJ

Tipus polonès

SMF: UPC-UPC;UPC-APC;APC-UPC;APC-APC;MMF: UPC-UPC

Férula del connector

Ceràmica de zirconi

Diàmetre exterior del cable

Dúplex: 2,0/3,0 mm, Simplex: 0,9/2,0/3,0 mm

Intercanviabilitat

≤0,2 dB

Vibració

≤0,2 dB

Radi de curvatura mínim

SMF: 10 mm/30 mm;MMF: 7,5 mm/15 mm


Característiques mecàniques

Descripció

Tipus de fibra

OS2/OM5/OM4/OM3/OM2/OM1

Recompte de fibra

Dúplex/Simple

Jaqueta de cable

PVC (alça/OFNR)/LSZH/Plenum (OFNP)

Color jaqueta

OM1/OM2: Taronja;OM3/OM4: Aqua;OM5: Verd llima;OS2: groc

Grau de fibra

SMF: G.657.A1/G.652.D;OM5/OM4/OM3/OM2: insensible a la flexió;OM1: G.651


Característiques òptiques

Descripció

Pèrdua d'inserció del connector

LC/SC/ST/FC/LSH/MU/MTRJ≤0,3dB

Pèrdua de retorn del connector

SMF: UPC≥50, APC≥60 (LC/SC/ST/FC/MU/MTRJ), UPC≥55, APC≥75 (LSH)

MMF: UPC≥30 (LC/SC/ST/FC/LSH/MU), UPC≥35 (MTRJ)

Atenuació a 1310 nm

0,36 dB/km

Atenuació a 1550 nm

0,22 dB/km

Atenuació a 850 nm

3,0 dB/km

Atenuació a 1300 nm

1,0 dB/km



Característiques ambientals

Descripció

Temperatura de funcionament

-20 ~ 70 ℃

Temperatura del magatzem

-40 ~ 80 ℃



Anterior: 
Pròxim: 
Consulta de producte

Contacta amb nosaltres

Afegiu: Sala A206, No.333, WenHaiRoad, Districte de Baoshan, Xangai
Tel: +86-21-62417639
Mòbil: +86-17321059847
Correu electrònic: sales@shtptelecom.com

Navegació

Categories

Canal de Telegram

Copyright © Shanghai Tangpin Technology Co., Ltd. Tots els drets reservats. Mapa del llocPolítica de privacitat