Domov / Zprávy / Jak si vybrat Fibre Patch Cord pro vaši síť?

Jak si vybrat Fibre Patch Cord pro vaši síť?

Zobrazení: 0     Autor: Editor webu Čas publikování: 29. 11. 2022 Původ: místo

tlačítko sdílení na facebooku
tlačítko sdílení na twitteru
tlačítko sdílení linky
tlačítko sdílení wechat
tlačítko sdílení linkedin
tlačítko sdílení na pinterestu
tlačítko sdílení whatsapp
sdílet toto tlačítko sdílení


Na trhu jsou různé typy optických propojovacích kabelů a víte, jak vybrat správný propojovací kabel pro vaši síť?Dáme vám návod krok za krokem.

Před čímkoli jiným byste si měli ujasnit své požadavky.Vláknové propojovací kabely mohou poskytovat velkou šířku pásma při vysoké rychlosti, což je vhodné pro různé aplikace.Chcete použít optický propojovací kabel v FTTH (Fiber to The Home), komunikačních místnostech, LAN (Local Area Network), FOS (Fibre Optic Sensor) nebo jiných aplikacích?Jen se ujistěte, že aplikace propojovacího kabelu.

Když jste již určili své potřeby, dalším krokem je výběr typu propojovacího kabelu.Existují různé propojovací kabely a zde jsou některé faktory, které byste měli vzít v úvahu při výběru propojky vláken pro vaši síť.


Typy propojovacích kabelů z vláken

Jednorežimový nebo vícevidový vláknový propojovací kabel

Jednorežimový optický propojovací kabel:  Jednorežimový optický propojovací kabel podporuje pouze jeden režim světelného signálu.Obvykle se používá pro přenos vysokorychlostních dat s nízkým útlumem na velkou vzdálenost.Jednovidové vlákno lze často rozdělit na dva typy: OS1 a OS2.

Vícevidový propojovací kabel z optických vláken: Vícevidový propojovací kabel z optických vláken umožňuje průchod více režimů světla jádrem vlákna a je vhodnější pro přenos na krátkou vzdálenost v rámci budovy nebo kanceláře.Vícevidové propojovací kabely z optických vláken lze rozdělit na OM1, OM2, OM3, OM4 a OM5.Můžete si vybrat ten správný podle svých potřeb.

Největší rozdíl mezi jednovidovými a vícevidovými propojovacími kabely je průměr jádra.Jednovidový propojovací kabel z vláken má jádro o délce asi 9 mikronů a propojovací kabel s vícevidovými vlákny má jádro o délce 50 mikronů nebo 62,5 mikronů.Jádro vlákna OM1 je 62,5 mikronů a vlákno OM2, OM3, OM4 a OM5 je 50 mikronů, což lze odlišit barvou pláště. 

Simplexní nebo Duplexní propojovací kabel

Simplexní propojovací kabel: Simplexní propojovací kabel má pouze jeden optický kabel a jeden optický konektor na každém konci.Umožňuje přenos dat pouze jedním směrem a to není vratné.V budovách se obecně používají propojovací kabely Simplex, vhodné pro ethernetové přepínače nebo jiná zařízení.

Duplexní propojovací kabel: Duplexní propojovací kabel obsahuje dva prameny optického kabelu a dva konektory na obou koncích pro odesílání a příjem dat.Duplexní propojovací kabely se často používají k připojení vysokorychlostních síťových zařízení, jako jsou serverové systémy a přepínače z optických vláken.

Typy vláknových konektorů

Na trhu jsou různé konektory pro vlákna včetně konektorů FC, ST, SC, LC, MT-RJ, MPO, CS a tak dále.Mezi těmito vláknovými konektory jsou nejběžnější konektory SC, LC, ST, FC a MPO.

Konektor ST: Konektor ST (Straight Tip)také obsahuje 2,5mm koncovku. Snadno se instaluje díky odpružené konstrukci. Konektor ST je vhodný pro jednovidové i vícevidové optické kabely. Je široce používán v krátkých nebo dálkové aplikace a běžně se používá také v průmyslových a vojenských aplikacích.

SC: SC znamená čtvercový konektor nebo předplatitelský konektor, který má 2,5mm ferule.Běžně se používá pro svou nízkou cenu a snadnou instalaci.SC je široce používán v PON (pasivních optických sítích) a konvertorech.

LC: LC znamená prosvětlený konektor nebo malý konektor.Má menší dutinku než SC, což je velmi vhodné pro instalaci s vysokou hustotou do FTTX a panelů.

FC: Ferrule konektor byl první konektor z optických vláken, který obsahuje keramickou objímku.Důrazně se doporučuje do prostředí plného vibrací díky své šroubovací konstrukci.Ale FC byl postupně nahrazen jinými konektory pro vlákna, jako jsou SC a LC.

MPO/MTP konektor: MPO/MTP konektory jsou v dnešní době velmi oblíbené.Vyznačuje se funkcí vícevláknové konektivity a je široce používán v síťové kabeláži s vysokou hustotou s 12 až 24 vlákny.

Vláknové propojovací kabely mohou mít na dvou koncích stejné nebo různé konektory vláken.Například existují propojovací kabely z optických vláken LC na LC, propojovací kabely z vláken SC na SC a také kabely z LC na FC.Zda použít optický propojovací kabel se dvěma různými optickými konektory nebo stejným konektorem, závisí na zařízení, které používáte.Pokud jsou například porty zařízení stejné, musíte zvolit propojovací kabel se stejným konektorem.


Fiber Patch Kabel Leštící typy

Je známo, že když je konec vlákna připojen ke konektoru vlákna, může dojít ke ztrátě dat.To povede k optické zpětné ztrátě (ORL), což znamená, že některé světelné signály se budou odrážet zpět do vlákna.Pro minimalizaci zpětného odrazu jsou konektory optických vláken obvykle leštěny na různé typy.Tři nejběžnější typy leštění jsou Physical Contact (PC), UPC (Ultra Physical Contact) a APC (Angle Physical Contact).

Zda si vyberete PC, UPC nebo APC, záleží na vašich vlastních potřebách.Ve srovnání s PC poskytují UPC a APC menší ztráty zpětného signálu a lepší signál.Typicky má PC ztrátový výkon -40dB, UPC je kolem -50dB a APC je asi -60dB.Ve srovnání s UPC je APC vhodnější pro aplikace na dlouhé vzdálenosti, jako je FTTx a pasivní optické sítě (PON).


Typy bund

Existují různé pláště propojovacích kabelů z vláken včetně PVC, LSZH, OFNP a dalších.Fiber patch kabel pokrytý PVC pláštěm je široce používán v kabelážním systému.Propojovací kabel LSZH je pevnější, protože obsahuje materiály zpomalující hoření.Tento typ vláknového patch kabelu nabízí nízkou kouřivost a toxicitu.Fiber patch kabel OFNP je nejvyšší stupeň ohnivzdorného kabelu.Patch kabel z PVC vláken se doporučuje pro vnitřní použití;Kabel LSZH je vhodnější pro veřejné aplikace a kabel OFNP se používá k instalaci do potrubí a sběrných míst.

Nakonec byste měli zvolit vhodnou délku propojovacího kabelu podle vzdálenosti mezi dvěma zařízeními.Pamatujte, že pokud je propojka pro připojení vláken příliš krátká, může být obtížné ji připojit, a pokud je příliš dlouhá, může se snadno poškodit.

Malý tip:  Vzhledem k tomu, že propojka vlákna je trochu křehká, raději použijte botku pro odlehčení tahu vlákna k ochraně konektoru vlákna.Optické vlákno chraňte před prachem a olejem, protože by vlákno poškodily.Předpokládejme, že konektor optického vlákna je bohužel špinavý.V tom případě můžete k čištění použít alkoholový vatový tampon nebo k čištění použít profesionální lapač prachu.


Fiber Pigtail vs Fiber Patch Cord

Už jste věděli, že propojovací kabel je optický kabel zakončený dvěma konektory na každém konci.Ale víte, jak vypadá vláknitý pigtail?Ve skutečnosti má pigtail optických vláken na jednom konci konektor z optických vláken a na druhém konci neukončený kabel z optických vláken.Vláknový pigtail může být tenčí než vláknitý patch cord.Někdy může být vláknitý propojovací kabel rozřezán tak, aby vznikl dva vláknité pigtaily.

Vláknové propojovací kabely a vláknové pigtaily sdílejí určité podobnosti, ale mohou být také použity v různých aplikacích.Vláknový pigtail se obecně používá v optických distribučních rámech (ODF) a optických svorkovnicích.Navíc vláknitý pigtail podporuje ukončení fúzního spoje v poli.


Závěrečné myšlenky

S rozvojem sítě jsou propojovací kabely z optických vláken stále populárnější.Propojovací kabely FTTH z optických vláken jsou dnes široce používány pro rychlejší a stabilnější síť.FTTH Drop Patch Cords lze použít venku i uvnitř s mírně odlišným designem a můžete si vybrat jeden podle svých vlastních potřeb.

Kontaktujte nás

Přidat: Pokoj A206, č. 333, WenHaiRoad, Baoshan District, Shanghai
Tel: +86-21-62417639
Mob: +86-17321059847
E-mail: sales@shtptelecom.com

Navigace

Kategorie

Telegramový kanál

Copyright © Shanghai Tangpin Technology Co., Ltd. Všechna práva vyhrazena. SitemapZásady ochrany osobních údajů