Lakay / Nouvèl / Kijan Pou Chwazi Fib Patch Fibre Pou Rezo w la?

Kijan Pou Chwazi Fib Patch Fibre Pou Rezo w la?

Pwen de vi: 0     Otè: Sit Editè Tan Pibliye: 2022-11-29 Orijin: Sit

bouton pataje facebook
bouton pataje twitter
bouton pataje liy
bouton pataje wechat
bouton pataje linkedin
bouton pataje pinterest
bouton pataje whatsapp
pataje bouton pataje sa a


Gen diferan kalite kòd patch fib sou mache a epi èske w konnen ki jan yo chwazi kòd patch fib ki kòrèk la pou rezo ou a?Nou pral ba ou yon gid etap pa etap.

Anvan nenpòt lòt bagay, ou ta dwe klè sou kondisyon ou yo.Fibre patch kòd ka bay gwo Pleasant nan yon gwo vitès, ki se apwopriye pou aplikasyon pou diferan.Èske w vle sèvi ak yon kòd patch fib nan FTTH (Fibre to The Home), chanm kominikasyon, LAN (Rezo lokal), FOS (Fibre Optique Sensor), oswa lòt aplikasyon?Jis asire w ke aplikasyon an fib patch kòd.

Lè ou te deja idantifye bezwen ou yo, pwochen etap la se chwazi ki kalite kab patch fib.Gen divès kalite kòd patch fib ak isit la se kèk faktè ke ou ta dwe konsidere lè w ap chwazi kavalye fib la pou rezo ou a.


Kalite Fibre Patch kòd

Single Mode oswa Multimode Fibre Patch kòd

Single mòd fibre patch kab:  Single mòd fibre patch kab sèlman sipòte yon sèl mòd nan yon siyal limyè.Li se anjeneral yo itilize yo transfere done gwo vitès ak atenuasyon ki ba sou yon distans ki long.Single mòd fib ka souvan divize an de kalite: OS1 ak OS2.

Multimode fib patch kab: Multimode fib patch kab pèmèt plizyè mòd limyè vwayaje nan nwayo fib la epi li pi apwopriye pou transmisyon kout distans nan bilding lan oswa biwo.Câbles patch fib multimode ka klase nan OM1, OM2, OM3, OM4, ak OM5.Ou ka chwazi youn ki kòrèk selon bezwen ou.

Pi gwo diferans ki genyen ant yon sèl mòd ak kòd patch fib multimode se dyamèt nwayo a.Single mòd fib patch kòd karakteristik yon nwayo nan apeprè 9 mikron ak multimode kòd patch fib gen yon nwayo nan 50 mikron oswa 62.5 mikron.Nwayo fib nan OM1 se 62.5 mikron ak sa yo ki nan OM2, OM3, OM4, ak OM5 se 50 mikron, ki ka distenge pa koulè jakèt la. 

Senp oswa Duplex Patch kòd

Kòd patch senp: Yon kòd patch senp gen sèlman yon sèl kab fib ak yon sèl konektè fib nan chak bout.Li sèlman pèmèt done yo transmèt nan yon direksyon epi sa a pa revèsib.Yo jeneralman itilize kòd patch senp nan bilding lan, apwopriye pou switch Ethernet oswa lòt aparèy.

Duplex patch kòd: Yon kòd patch duplex prezante de fil kab fib optik ak de konektè fib sou chak bout pou voye ak resevwa done.Yo souvan itilize kòd patch duplex pou konekte aparèy rezo gwo vitès tankou sistèm sèvè ak switch fib optik.

Kalite Fibre Connector

Gen plizyè konektè fib sou mache a ki gen ladan FC, ST, SC, LC, MT-RJ, MPO, CS konektè, ak sou sa.Pami konektè fib sa yo, SC, LC, ST, FC, ak konektè MPO yo se pi komen yo.

ST Connector: ST konektè (Straight Tip) tou prezante yon férule 2.5mm. Li fasil pou enstale gras a konsepsyon sezon prentan li yo. Konektè ST apwopriye pou tou de mòd sèl ak câbles fib optik multimode. Li se lajman ki itilize nan kout oswa aplikasyon pou long distans epi li se tou souvan itilize nan aplikasyon endistriyèl ak militè.

SC: SC kanpe pou yon konektè kare oswa konektè abònen ki gen yon férule 2.5mm.Li se souvan itilize pou pri ki ba li yo ak enstalasyon fasil.SC se lajman ki itilize nan PON (rezo optik pasif) ak konvètisè.

LC: LC vle di konektè lucent oswa ti konektè.Li prezante yon ferrule ki pi piti pase SC, ki trè apwopriye pou enstalasyon wo-dansite nan FTTX ak panno.

FC: Konektè Ferrule te premye konektè fib optik ki prezante yon ferrule seramik.Li trè rekòmande pou yon anviwònman ki plen Vibration akòz konsepsyon vis-sou li yo.Men, FC te piti piti ranplase pa lòt konektè fib tankou SC ak LC.

MPO/MTP Connector: MPO/MTP konektè yo trè popilè sèjousi.Li prezante fonksyon an nan koneksyon milti-fib epi li lajman ki itilize nan gwo dansite rezo kab ak 12 a 24 fib.

Fib patch kòd ka gen swa menm oswa diferan konektè fib sou de bout.Pa egzanp, genyen LC pou LC fibre patch câbles, SC pou SC fibre patch câbles osi byen ke LC pou FC câbles.Kit pou itilize kòd patch fib la ak de konektè fib diferan oswa menm konektè a depann de aparèy ke w ap itilize a.Pou egzanp, si pò yo nan ekipman an se menm bagay la, ou bezwen chwazi kòd la patch fib ak konektè a menm.


Fibre Patch Kab Kalite Polonè

Li konnen ke lè fen fib la konekte ak konektè fib la, li ka lakòz kèk pèt done.Li pral mennen nan Pèt Optical Return (ORL), ki vle di ke kèk siyal limyè yo pral reflete tounen nan fib la.Pou minimize refleksyon an tounen, konektè fib optik yo anjeneral poli nan diferan kalite.Twa kalite poli ki pi komen yo se kontak fizik (PC), UPC (kontak ultra fizik) ak APC (kontak fizik ang).

Kit ou chwazi PC, UPC, oswa APC depann de pwòp bezwen ou yo.Konpare ak PC, UPC ak APC bay mwens pèt retounen ak pi bon siyal.Tipikman, PC a gen yon pèt retounen nan -40dB, UPC a se alantou -50dB ak APC a se sou -60dB.Konpare ak UPC, APC pi apwopriye pou aplikasyon pou long distans tankou FTTx ak rezo optik pasif (PON).


Kalite jakèt

Gen diferan jakèt fib patch kòd ki gen ladan PVC, LSZH, OFNP, ak lòt moun.Se kab patch fib kouvri ak jakèt PVC lajman ki itilize nan sistèm nan kabl.Kab patch fib LSZH se pi rijid paske li gen materyèl rezistan flanm dife.Sa a ki kalite kab patch fib ofri lafimen ki ba ak toksisite.OFNP fib patch kab se degre ki pi wo nan dife ki reziste kab.PVC fib patch kab rekòmande pou itilize andedan kay la;LSZH kab pi apwopwiye pou aplikasyon piblik yo, epi yo itilize kab OFNP pou enstale nan tiyo ak plenn.

Finalman, ou ta dwe chwazi longè apwopriye nan kòd la patch fib dapre distans ki genyen ant de aparèy yo.Sonje byen, si kavalye patch fib la twò kout, li ka difisil pou konekte, epi si li twò lontan, li ka fasil pou domaje.

Yon ti konsèy:  Depi kavalye fib la yon ti jan frajil, ou ta pi bon itilize bòt soulajman fib la pou pwoteje konektè fib la.Pwoteje fib optik la kont pousyè ak lwil oliv paske yo pral domaje fib la.Sipoze konektè fib optik la malerezman sal.Nan ka sa a, ou ka sèvi ak yon prelèvman koton alkòl pou netwaye li oswa itilize yon pèseptè pousyè pwofesyonèl pou netwaye.


Fibre Pigtail vs Fibre Patch kòd

Ou te deja konnen ke yon kòd patch fib se yon kab fib optik fini ak de konektè fib sou chak bout.Men, èske w konnen ki sa yon pigtail fib sanble?An reyalite, yon pigtail fib prezante yon konektè fib optik sou yon bout ak yon kab fib optik san fini sou lòt bout la.Yon pigtail fib ka pi mens pase yon kòd patch fib.Pafwa, yon kòd patch fib ka koupe pou fè de pigtails fib.

Kòd patch fib ak pigtails fib pataje kèk resanblans, men yo ka itilize tou nan aplikasyon diferan.Pigtail fib la jeneralman itilize nan ankadreman distribisyon optik (ODF) ak bwat tèminal fib.Anplis de sa, pigtail fib sipòte fizyon episur revokasyon nan jaden an.


Panse final

Avèk devlopman rezo a, kòd patch fib optik yo te pi plis ak plis popilè.FTTH fib optik patch kòd yo te lajman itilize sèjousi pou yon rezo pi vit ak pi estab.FTTH Drop Patch Cords ka itilize deyò ak andedan kay la ak desen yon ti kras diferan, epi ou ka chwazi youn selon pwòp bezwen ou yo.

Kontakte nou

Add: Room A206, No.333, WenHaiRoad, Baoshan District, Shanghai
Tel: +86-21-62417639
Mob: +86-17321059847
Imèl: sales@shtptelecom.com

Navigasyon

Kategori

Chèn Telegram

Copyright © Shanghai Tangpin Teknoloji co, Ltd Tout dwa rezève. SitemapRègleman sou enfòmasyon prive