Baile / Nuacht / Conas Corda Paiste Snáithín a Roghnú Do Do Líonra?

Conas Corda Paiste Snáithín a Roghnú Do Do Líonra?

Radhairc: 0     Údar: Eagarthóir Suímh Am Foilsithe: 2022-11-29 Bunús: Suíomh

cnaipe roinnt facebook
cnaipe roinnt twitter
cnaipe roinnte líne
cnaipe roinnt wechat
cnaipe roinnte nasctha
cnaipe roinnt pinterest
cnaipe roinnte whatsapp
roinn an cnaipe comhroinnte seo


Tá cineálacha éagsúla cordaí paiste snáithíní ar an margadh agus an bhfuil a fhios agat conas an téad paiste snáithín ceart a roghnú do do líonra?Tabharfaimid treoir céim ar chéim duit.

Roimh aon rud eile, ba chóir duit a bheith soiléir faoi do riachtanais.Is féidir le cordaí paiste snáithíní bandaleithead mór a sholáthar ag luas ard, atá oiriúnach d'iarratais éagsúla.Ar mhaith leat téad paiste snáithín a úsáid i FTTH (Fiber to The Home), seomraí cumarsáide, LAN (Líonra Ceantair Áitiúil), FOS (Braiteoir snáthoptaice), nó feidhmchláir eile?Just a dhéanamh cinnte an t-iarratas corda paiste snáithín.

Nuair a d'aithin tú do chuid riachtanas cheana féin, is é an chéad chéim eile ná an cineál cábla paiste snáithín a roghnú.Tá cordaí paiste snáithíní éagsúla ann agus anseo tá roinnt fachtóirí ar cheart duit a mheas agus geansaí snáithíní á roghnú do do líonra.


Cineálacha Corda Paiste Snáithín

Mód Aonair nó Corda Paiste Snáithín Ilmhód

Cábla paiste snáithín mód aonair:  Ní thacaíonn cábla paiste snáithín modh aonair ach modh amháin de chomhartha solais.Úsáidtear é de ghnáth chun sonraí ardluais a aistriú le maolú íseal thar achar fada.Is minic is féidir snáithín mód aonair a roinnt ina dhá chineál: OS1 agus OS2.

Cábla paiste snáithíní ilmhód: Ligeann cábla paiste snáithíní ilmhód go leor modhanna solais chun taisteal tríd an gcroílár snáithín agus tá sé níos oiriúnaí do tharchur gearr-achair laistigh den fhoirgneamh nó den oifig.Is féidir cáblaí paiste snáithíní ilmhód a rangú i OM1, OM2, OM3, OM4, agus OM5.Is féidir leat an ceann ceart a roghnú de réir do riachtanas.

Is é an difríocht is mó idir mód aonair agus cordaí paiste snáithíní multimode ná an croí-trastomhas.Tá croí de thart ar 9 miocrón ag corda paiste snáithín modh aonair agus tá croí 50 miocrón nó 62.5 miocrón ag corda paiste snáithín multimode.Is é croí snáithín OM1 ná 62.5 miocrón agus is é OM2, OM3, OM4, agus OM5 ná 50 miocrón, ar féidir idirdhealú a dhéanamh idir dath an jacket. 

Corda Paiste Simplex nó Duplex

Corda paiste Simplex: Níl ach cábla snáithín amháin agus cónascaire snáithín amháin ag téad paiste simplex ag gach ceann.Ní cheadaíonn sé ach na sonraí a tharchur i dtreo amháin agus níl sé sin inchúlaithe.Úsáidtear cordaí paiste Simplex go ginearálta laistigh den fhoirgneamh, atá oiriúnach do lasca Ethernet nó feistí eile.

Corda paiste déphléacsacha: Tá dhá shnáithe de chábla snáthoptaice agus dhá chónaisc snáithíní ag baint le corda paiste déphléacsacha ar gach ceann chun sonraí a sheoladh agus a fháil.Is minic a úsáidtear cordaí paiste déphléacsacha chun feistí líonra ardluais a nascadh ar nós córais freastalaí agus lasca snáthoptaice.

Cineálacha Nascóirí Snáithín

Tá nascóirí snáithíní éagsúla ar an margadh lena n-áirítear FC, ST, SC, LC, MT-RJ, MPO, nascóirí CS, agus mar sin de.I measc na nascóirí snáithíní seo, is iad cónaisc SC, LC, ST, FC, agus MPO na cinn is coitianta.

ST Ceanglóir: ST cónascaire (Leid Dhíreach) gnéithe freisin ferrule 2.5mm. Tá sé éasca a shuiteáil a bhuíochas leis an dearadh earrach-luchtaithe. Tá cónascaire ST oiriúnach do mhodh singil agus cáblaí snáthoptaice multimode. Tá sé in úsáid go forleathan i mbeagán focal nó. iarratais fad-achair agus úsáidtear é go coitianta freisin in iarratais tionsclaíocha agus míleata.

SC: Seasann SC le haghaidh cónascaire cearnach nó cónascaire suibscríobhaí a bhfuil ferrule 2.5mm aige.Úsáidtear go coitianta é as a chostas íseal agus suiteáil éasca.Úsáidtear SC go forleathan i PON (líonraí optúla éighníomhacha) agus tiontairí.

LC: Ciallaíonn LC cónascaire lucent nó cónascaire beag.Gnéithe sé ferrule níos lú ná SC, atá an-oiriúnach do shuiteáil ard-dlúis i FTTX agus painéil.

FC: Ba é cónascaire Ferrule an chéad chónascaire snáthoptaice a bhfuil ferrule ceirmeach ann.Moltar go mór é do thimpeallacht atá lán de chreathadh mar gheall ar a dhearadh scriú-ar.Ach tá nascóirí snáithíní eile cosúil le SC agus LC curtha in ionad FC de réir a chéile.

Nascóirí MPO/MTP: Tá an-tóir ar chónaisc MPO/MTP sa lá atá inniu ann.Tá feidhm aige maidir le nascacht il-snáithín agus úsáidtear go forleathan é i gcáblú líonra ard-dlúis le 12 go 24 snáithín.

Is féidir na cónaisc snáithíní céanna nó difriúla a bheith ag cordaí paiste snáithíní ar dhá cheann.Mar shampla, tá cáblaí paiste snáithín LC go LC, cáblaí paiste snáithíní SC go SC chomh maith le cáblaí LC go FC.Braitheann cibé an n-úsáidfear an téad paiste snáithín le dhá chónaisc snáithíní éagsúla nó an cónascaire céanna ar an bhfeiste atá in úsáid agat.Mar shampla, má tá calafoirt an trealaimh mar an gcéanna, ní mór duit an téad paiste snáithín a roghnú leis an gcónascaire céanna.


Cineálacha Polainnis Cábla Paiste Fiber

Tá sé ar eolas, nuair a bhíonn an deireadh snáithín ceangailte leis an gcónascaire snáithín, go bhféadfadh sé roinnt sonraí a chailliúint.Beidh Caillteanas Tuairisceáin Optúil (ORL) mar thoradh air, rud a chiallaíonn go léireofar roinnt comharthaí solais ar ais go dtí an snáithín.Chun an machnamh droma a íoslaghdú, is gnách go ndéantar nascóirí snáthoptaice a snasú ar chineálacha éagsúla.Is iad na trí chineál snasanna is coitianta ná Teagmháil Fhisiciúil (PC), UPC (Teagmháil Fhisiciúil Ultra), agus APC (Teagmháil Fhisiciúil Uillinn).

Braitheann cibé an roghnaíonn tú PC, UPC, nó APC ar do chuid riachtanas féin.I gcomparáid le PC, soláthraíonn UPC agus APC níos lú caillteanas tuairisceáin agus comhartha níos fearr.De ghnáth, tá caillteanas tuairisceáin de -40dB ag an ríomhaire, tá an UPC thart ar -50dB agus tá an APC thart ar -60dB.I gcomparáid le UPC, tá APC níos oiriúnaí d'iarratais fad-achair mar FTTx agus Líonraí Optúla Éighníomhacha (PON).


Cineálacha Jacket

Tá seaicéid corda paiste snáithíní éagsúla lena n-áirítear PVC, LSZH, OFNP, agus daoine eile.Úsáidtear cábla paiste snáithín atá clúdaithe le seaicéad PVC go forleathan sa chóras cáblaithe.Tá cábla paiste snáithín LSZH níos docht mar go bhfuil ábhair lasair-retardant ann.Tugann an cineál cábla paiste snáithín seo deataigh íseal agus tocsaineacht.Is é cábla paiste snáithíní OFNP an leibhéal is airde de chábla dóiteáin-resistant.Moltar cábla paiste snáithín PVC le húsáid faoi dhíon;Tá cábla LSZH níos oiriúnaí d'iarratais phoiblí, agus úsáidtear cábla OFNP chun píopaí agus plenums a shuiteáil.

Ar deireadh, ba cheart duit fad oiriúnach an chorda paiste snáithín a roghnú de réir an fad idir an dá fheiste.Cuimhnigh, má tá an geansaí paiste snáithín ró-ghearr, is féidir go mbeadh sé deacair ceangal a dhéanamh, agus má tá sé ró-fhada, is féidir go mbeadh sé éasca damáiste a dhéanamh.

Leid Bheaga:  Ós rud é go bhfuil an geansaí snáithín beagán leochaileach, b'fhearr duit an tosaithe faoisimh brú snáithín a úsáid chun an cónascaire snáithín a chosaint.Cosain an snáithín optúil ó dheannach agus ola mar go ndéanfaidh siad damáiste don snáithín.Cuir i gcás go bhfuil an cónascaire snáithíní optúla salach ar an drochuair.Sa chás sin, is féidir leat swab cadáis alcóil a úsáid chun é a ghlanadh nó bailitheoir deannaigh gairmiúil a úsáid le haghaidh glantacháin.


Snáithín Pigtail vs Corda Paiste Snáithín

Tá a fhios agat cheana féin gur cábla snáthoptaice é corda paiste snáithín a chríochnaíonn le dhá chónaisc snáithíní ar gach ceann.Ach an bhfuil a fhios agat cad is cosúil le pigtail snáithín?Go deimhin, gnéithe pigtail snáithín cónascaire snáthoptaice ar cheann amháin agus cábla snáthoptaice gan teorainn ar an taobh eile.Is féidir le pigtail snáithín a bheith níos tanaí ná corda paiste snáithín.Uaireanta, is féidir corda paiste snáithín a ghearradh chun dhá pigtails snáithíní a dhéanamh.

Tá roinnt cosúlachtaí ag cordaí paiste snáithíní agus pigtails snáithíní, ach is féidir iad a úsáid in iarratais éagsúla freisin.Úsáidtear an pigtail snáithín go ginearálta i bhFrámaí Dáileacháin Optúla (ODF) agus boscaí críochfoirt snáithíní.Ina theannta sin, tacaíonn pigtail snáithín le foirceannadh splice comhleá sa fielding.


Smaointe Deiridh

Le forbairt an ghréasáin, tá cordaí paiste snáthoptaice níos mó agus níos mó tóir.Tá cordaí paiste snáthoptaice FTTH in úsáid go forleathan sa lá atá inniu ann le haghaidh líonra níos tapúla agus níos cobhsaí.Is féidir Corda Patch Drop FTTH a úsáid lasmuigh agus taobh istigh le dearaí beagán difriúil, agus is féidir leat ceann a roghnú de réir do chuid riachtanas féin.

Glaoigh orainn

Cuir: Seomra A206, Uimh.333, WenHaiRoad, Baoshan Dúiche, Shanghai
Teil: +86-21-62417639
Mob: +86-17321059847
Ríomhphost: sales@shtptelecom.com

Loingseoireacht

Catagóirí

Cainéal Telegram

Cóipcheart © Shanghai Tangpin Technology Co., Ltd Gach ceart ar cosaint. Léarscáil an tSuímhBeartas Príobháideachais