בית / חֲדָשׁוֹת / כיצד לבחור כבל תיקון סיבים עבור הרשת שלך?

כיצד לבחור כבל תיקון סיבים עבור הרשת שלך?

צפיות: 0     מחבר: עורך האתר זמן פרסום: 2022-11-29 מקור: אֲתַר

כפתור שיתוף בפייסבוק
כפתור שיתוף בטוויטר
כפתור שיתוף קו
כפתור שיתוף wechat
כפתור שיתוף linkedin
כפתור שיתוף pinterest
כפתור שיתוף בוואטסאפ
שתף את כפתור השיתוף הזה


ישנם סוגים שונים של חוטי תיקון סיבים בשוק והאם אתה יודע איך לבחור את כבל התיקון המתאים לרשת שלך?אנו ניתן לך מדריך שלב אחר שלב.

לפני כל דבר אחר, אתה צריך להיות ברור לגבי הדרישות שלך.חוטי תיקון סיבים יכולים לספק רוחב פס גדול במהירות גבוהה, אשר מתאימה ליישומים שונים.האם אתה רוצה להשתמש בכבל תיקון סיבים ב-FTTH (סיבים לבית), חדרי תקשורת, LAN (רשת מקומית), FOS (חיישן סיבים אופטיים) או יישומים אחרים?רק ודא את יישום חוט סיבים.

כאשר כבר זיהית את הצרכים שלך, השלב הבא הוא לבחור את סוג כבל תיקון הסיבים.ישנם חוטי תיקון סיבים שונים והנה כמה גורמים שכדאי לקחת בחשבון בעת ​​בחירת מגשר הסיבים עבור הרשת שלך.


סוגי חוטי סיבים

כבל תיקון סיבים במצב יחיד או רב מצבים

כבל תיקון סיבים במצב יחיד:  כבל תיקון סיבים במצב יחיד תומך רק במצב אחד של אות אור.הוא משמש בדרך כלל להעברת נתונים במהירות גבוהה עם הנחתה נמוכה למרחקים ארוכים.לעתים קרובות ניתן לחלק סיבים במצב יחיד לשני סוגים: OS1 ו-OS2.

כבל תיקון סיב רב-מצבי: כבל תיקון סיבים רב-מוד מאפשר למספר מצבי אור לעבור דרך ליבת הסיבים והוא מתאים יותר לשידור למרחקים קצרים בתוך הבניין או המשרד.ניתן לסווג כבלי תיקון סיבים מרובי מצבים ל-OM1, OM2, OM3, OM4 ו-OM5.אתה יכול לבחור את המתאים לפי הצורך שלך.

ההבדל הגדול ביותר בין כבלי תיקון סיבים במצב יחיד למולטי-מוד הוא קוטר הליבה.כבל תיקון סיבים במצב יחיד כולל ליבה של כ-9 מיקרון ולכבל תיקון סיבים רב-מודים יש ליבה של 50 מיקרון או 62.5 מיקרון.ליבת הסיבים של OM1 היא 62.5 מיקרון וזו של OM2, OM3, OM4 ו-OM5 היא 50 מיקרון, שניתן להבחין בה לפי צבע המעיל. 

כבל תיקון סימפלקס או דופלקס

כבל תיקון סימפלקס: לכבל תיקון סימפלקס יש רק כבל סיב בודד ומחבר סיב אחד בכל קצה.זה מאפשר לנתונים לשדר רק בכיוון אחד וזה לא הפיך.כבלי תיקון פשוטים משמשים בדרך כלל בתוך הבניין, המתאימים למתגי Ethernet או התקנים אחרים.

כבל תיקון דופלקס: כבל תיקון דופלקס כולל שני גדילים של כבל סיבים אופטיים ושני מחברי סיבים בכל קצה כדי לשלוח ולקבל נתונים.כבלי תיקון דופלקס משמשים לעתים קרובות לחיבור התקני רשת מהירים כגון מערכות שרת ומתגי סיבים אופטיים.

סוגי מחברי סיבים

ישנם מחברי סיבים שונים בשוק כולל מחברי FC, ST, SC, LC, MT-RJ, MPO, CS וכו'.בין מחברי הסיבים הללו, מחברי SC, LC, ST, FC ו-MPO הם הנפוצים ביותר.

מחבר ST: מחבר ST (הקצה הישר) כולל גם חיסום של 2.5 מ'מ. קל להתקנה הודות לעיצוב הקפיץ שלו. מחבר ST מתאים לכבלי סיבים אופטיים עם מצב יחיד וגם לרב-מודים. הוא נמצא בשימוש נרחב בקצרה או יישומים למרחקים ארוכים והוא נפוץ גם ביישומים תעשייתיים וצבאיים.

SC: SC מייצג מחבר מרובע או מחבר מנוי שיש לו חוד 2.5 מ'מ.הוא משמש בדרך כלל בגלל העלות הנמוכה וההתקנה הקלה שלו.SC נמצא בשימוש נרחב ב-PON (רשתות אופטיות פסיביות) ובממירים.

LC: LC פירושו מחבר בהיר או מחבר קטן.הוא כולל חיסום קטן יותר מ-SC, שמתאים מאוד להתקנה בצפיפות גבוהה ב-FTTX ובפנלים.

FC: מחבר הפרול היה מחבר הסיבים האופטיים הראשון הכולל חיסום קרמי.הוא מומלץ מאוד לסביבה מלאה ברטט בגלל העיצוב המתברג שלו.אבל FC הוחלף בהדרגה במחברי סיבים אחרים כמו SC ו-LC.

מחבר MPO/MTP: מחברי MPO/MTP פופולריים מאוד בימינו.הוא כולל את הפונקציה של קישוריות מרובת סיבים ונמצא בשימוש נרחב בכבלים של רשת בצפיפות גבוהה עם 12 עד 24 סיבים.

כבלי תיקון סיבים יכולים להיות מחברי סיבים זהים או שונים בשני קצוות.לדוגמה, ישנם כבלי תיקון סיבי LC ל-LC, כבלי תיקון סיבי SC ל-SC וכן כבלי LC ל-FC.האם להשתמש בכבל תיקון הסיבים עם שני מחברי סיבים שונים או עם אותו מחבר תלוי במכשיר שבו אתה משתמש.לדוגמה, אם היציאות של הציוד זהות, עליך לבחור את כבל תיקון הסיבים עם אותו מחבר.


סוגי פוליש לכבל סיבים

זה ידוע שכאשר קצה הסיב מחובר למחבר הסיבים, זה עלול לגרום לאובדן נתונים מסוים.זה יוביל לאובדן החזר אופטי (ORL), מה שאומר שחלק מאותות האור ישתקפו בחזרה לסיב.כדי למזער את ההשתקפות האחורית, מחברי סיבים אופטיים מלוטשים בדרך כלל לסוגים שונים.שלושת סוגי הלק הנפוצים ביותר הם מגע פיזי (PC), UPC (Ultra Physical Contact) ו-APC (Angle Physical Contact).

אם תבחר ב-PC, UPC או APC תלוי בצרכים שלך.בהשוואה למחשב, UPC ו-APC מספקים פחות אובדן החזר ואות טוב יותר.בדרך כלל, למחשב יש אובדן החזרה של -40dB, UPC הוא בסביבות -50dB וה-APC הוא בערך -60dB.בהשוואה ל-UPC, APC מתאים יותר ליישומים למרחקים ארוכים כגון FTTx ורשתות אופטיות פסיביות (PON).


סוגי ז'קטים

ישנם מעילי חוטי סיבים שונים כולל PVC, LSZH, OFNP ואחרים.כבל תיקון סיבים מכוסה במעיל PVC נמצא בשימוש נרחב במערכת הכבלים.כבל תיקון סיבי LSZH קשיח יותר מכיוון שהוא מכיל חומרים מעכבי בעירה.סוג זה של כבל תיקון סיבים מציע עשן נמוך ורעילות.כבל סיבים OFNP הוא הדרגה הגבוהה ביותר של כבל עמיד באש.כבל תיקון סיבי PVC מומלץ לשימוש פנימי;כבל LSZH מתאים יותר ליישומים ציבוריים, וכבל OFNP משמש להתקנה בצינורות ובמליאות.

לבסוף, עליך לבחור את האורך המתאים של כבל תיקון הסיבים בהתאם למרחק בין שני המכשירים.זכור, אם מגשר הסיבים קצר מדי, יכול להיות קשה להתחבר, ואם הוא ארוך מדי, קל להזיק לו.

טיפ קטן:  מכיוון שמגשר הסיבים מעט שביר, מוטב שתשתמש במגף הפחתת המתחים של הסיבים כדי להגן על מחבר הסיבים.הגן על הסיב האופטי מפני אבק ושמן מכיוון שהם יפגעו בסיב.נניח שמחבר הסיב האופטי מלוכלך למרבה הצער.במקרה כזה, אתה יכול להשתמש במקלון צמר גפן אלכוהולי כדי לנקות אותו או להשתמש באוסף אבק מקצועי לניקוי.


Fiber Pigtail לעומת Fibre Patch Cord

כבר ידעת שכבל תיקון סיבים הוא כבל סיבים אופטיים עם שני מחברי סיבים בכל קצה.אבל האם אתה יודע איך נראה צמת סיבים?למעשה, צמת סיבים כוללת מחבר סיבים אופטיים בקצה אחד וכבל סיב אופטי בלתי מוגבל בקצה השני.צמת סיבים יכולה להיות דק יותר מחוט תיקון סיבים.לפעמים, ניתן לחתוך כבל תיקון סיבים כדי ליצור שני צמות סיבים.

חוטי תיקון סיבים וצמות סיבים חולקים כמה קווי דמיון, אבל הם עשויים לשמש גם ביישומים שונים.צמת הסיבים משמשת בדרך כלל במסגרות הפצה אופטיות (ODF) ובקופסאות מסוף סיבים.בנוסף, צמת סיבים תומכת בסיום שחבור היתוך בשדה.


מחשבות אחרונות

עם התפתחות הרשת, כבלי תיקון סיבים אופטיים היו פופולריים יותר ויותר.כבלי תיקון סיבים אופטיים של FTTH נמצאים בשימוש נרחב בימינו לרשת מהירה ויציבה יותר.FTTH Drop Patch Cords ניתן להשתמש בחוץ ובפנים עם עיצובים מעט שונים, ואתה יכול לבחור אחד בהתאם לצרכים שלך.

צור קשר

הוסף: חדר A206, No.333, WenHaiRoad, Baoshan District, שנחאי
טל: +86-21-62417639
Mob: +86-17321059847
דוא'ל: sales@shtptelecom.com

ניווט

קטגוריות

ערוץ טלגרם

זכויות יוצרים © Shanghai Tangpin Technology Co., Ltd. כל הזכויות שמורות. מפת אתרמדיניות הפרטיות